Pembe Kuvars

Pembe Yarı saydam bir şeffaflığa ve camsı bir parlaklığa sahiptir. Ayrıca altıgen kristal sistemine sahiptir ve kuvars mineral sınıfındadır. Pembe Kuvarsın anlamı sevgi ve şefkattir.

Bu yumuşak ve kadınsı kristalde saf aşkı yayan bir şey var. Pembe Kuvars anlamının evrensel aşk olması şaşırtıcı değil.

Pembe Kuvars taşı hem kalp çakrasına hem de boğaz çakrasına güçlü bir şekilde bağlıdır. 

Pembe Kuvars sadece romantizme dayanan bir taş değil , Aile içi iyileştirici iletişimden eşler ve arkadaşlarla daha derin bir bağ kurmaya ve hatta kendi dünyanıza daha tatlı öz bakım notları getirmeye kadar sevgi iletir.

Dünyanın tüm eski ve çok saygı duyulan taşları gibi

Pembe Kuvars da Asurlular tarafından MÖ 800 yılında değerli mücevherler haline getirildi. O zamandan beri bu yumuşak ve parlak kuvars medeniyetten medeniyete geçti; Yunanlılarla barışmak, Mısırlılarda yaşlanma belirtilerini önlemek ve Roma döneminde mülkiyet hakkı olarak kullanılmıştır. Hepsi nadir ve muhteşem Pembe Kuvars’ın tutkulu gücüne inanıyordu.

Yedi(7) sayısının manevi sayısında titreşen Pembe Kuvars, rahatlatıcı ve görkemli bir topraklama gücü olmanın yanı sıra, saf gizemli bir şey olmak arasındaki bu boşluğu doldurmayı başarıyor. Pembe Kuvars’ın ahlakı, yumuşak kalbinizi yumuşak ama enerjik bir şekilde gerçek ve sevgi dolu şefkatle hizalamaktır.

Pembe Kuvars anlamı adını renginin  pembe tonundan ve Yunanca cam anlamına gelen “Hyalos“ kelimesinden alır. Mitolojide zengin ve Afrodit ve Adonis gibi tarihin tuhaf tanrıları ve tanrıçaları ile eşanlamlı bir taş. Mineral bakımından zengindir, Tabiat Ana ona bolluk armağanı vermiştir ve Pembe Kuvars’ın bunu kalplerini iyileştirmek isteyenlere aktarmak istediği açıktır.

Tüm kristallerin bu en nazik ve romantik fısıltısından etkilenenler için biraz daha derine inelim ve Pembe Kuvars’ın kutsal sırlarını ve iyileştirici özelliklerini  paylaşalım..

Pembe Kuvars, kalp iyileştirici olma temasına uygun olarak kalp ağlığını ve  dolaşım sistemini iyileştirmeye ve kalp kaslarınızın mümkün olduğunca pürüzsüz ve güçlü olmasını sağlamaya yardımcı olabilir.

Annelerin hamilelikleri boyunca Pembe Kuvars’ın güçlü gücüne döndükleri uzun bir geçmişe sahiptir. Pembe Kuvars, derin dişil enerjisi sayesinde anneyi ve doğmamış çocuğu hamilelikteki sorunlardan korumaya yardımcı olduğu söyleniyor. Yeni anneler için Pembe Kuvars, kırılmaz bağları iyileştirmeye yardımcı olduğu ve aşk enerjisinin bir çeşme gibi akmasına izin verdiği söylendiği için yakınlarda olması gereken nazik bir taştır.

Pembe Kuvars’ın bilindiği diğer isim Kalp Taşıdır. Ve kalp çakrasına karmaşık bir şekilde bağlıdır ve bu kristal genellikle kalbin derin duygusal yaralardan kalan ağrı veya travmadan iyileşmesine yardımcı olmak için kullanılır. Pembe Kuvars, hayatında daha fazla sevgi isteyenler için de bir kartvizit olarak kullanılıyor. Bunun her zaman romantik aşk biçimini alması gerekmez, daha çok bu dünyada derin bir şefkat ve özen duygusu bulmada – özellikle de onu getirebilecek en önemli kaynaklardan birinden geliyorsa – kendini.

Kalp çakranız tıkalı hissediyorsa, ilişkiler söz konusu olduğunda sağlıksız davranış belirtileri yaşayabilirsiniz. Belki birlikte bağımlılığa daha fazla eğilirsiniz. ..devamı haftaya dergimizde.

15.01.2021-bythemuses

Leave a Reply

Your email address will not be published.